Gotberg

 

Pozdní sběr                                                                                                    

Muškát Moravský ročník 2010

Moravská odrůda se opět těší velké popularitě díky svému nezaměnitelnému aroma a moderní technologii zpracování. Muškát moravský z Gotbergu 2010 se vyznačuje barvou bílého zlata se zelenkavými odlesky a tradiční odrůdovou vůní, kterou doplňují podtóny broskve a čajové růže. V chuti je víno vyvážené, s pikantní, osvěžující kyselinkou.

 

Sauvignon ročník 2010

Víno zelenkavě žluté barvy s dominantní vůní květu bílé hluchavky. Tradiční kopřivovou  a angreštovou chuť v závěru doplňují tóny červeného rybízu. Svěží mladý Sauvignon z Popic s pikantní kyselinkou, která vínu dodává nezaměnitelnou podobu a šťavnatost.

 

Ryzlink Rýnský ročník 2010

Jiskrné víno zlatavé barvy se zelenými odlesky, typickou odrůdovou a něžně meruňkovou chutí, která se mísí s chutí tropického ovoce. Hrozny jsou pěstované na hlubokých navátých sprašových půdách Panenského kopce, které mu dodávají intenzivní aroma. Jde o víno vysoce extraktivní, což dokládají krásná gotická okna, která se tvoří po několika zakrouženích sklenicí.

 

Sylvánské zelené ročník 2009

Sylvánské zelené z Gotbergu je krásné, harmonické víno, vypěstované na hlubokých sprašových půdách s vysokým obsahem vápníku. Vyznačuje se typickou světle žlutou barvou se zelenými reflexy, ovocnou vůní a lahodnou chutí díky vyváženému poměru přírodních kyselin a cukru. Jde o víno vysoce extraktivní, což dokládají mohutná gotická okna, objevující se po několika zakrouženích sklenicí.

 

Výběr z hroznů                                                                                                 

Rulandské šedé ročník 2010

Oblíbená odrůda se pěstuje ve výjimečné lokalitě na sprašových a jílovitých půdách s vysokým obsahem vápníku. Kvalita vinné révy je podpořena šetrností při jejím zpracování i moderní výrobní technologií. Víno má krásně zlatavou barvu, ve vůni i chuti lze objevit chlebovinku s ovocným nádechem, jemuž vévodí jemně kořenité a pomerančové tóny.

 

Tramín červený ročník 2009, polosuché

Víno zlatavé barvy v sobě nese stopu výjimečné lokality, ve které se vinná réva pěstuje již několik století. Díky úrodným sprašovitým a jílovitým půdám dosahuje víno jedinečné, plné chuti i vyzrálého aroma. Vhodné i pro archivaci.

 

Tramín červený ročník 2009, polosladké

Odrůda, jenž patří v dané lokalitě k nejvyhlášenějším, nabízí zážitek v podobě vína s typickou květinovou vůní a plnou, intenzivní chutí. Požitek pro dámu, která miluje růže, a pro muže, kteří jejich krásu dokáží ocenit. Tato odrůda má již ze svého genetického základu nižší obsah kyselin. Kvalita vína je podtržena šetrným zpracováním zdravé suroviny.

 

Sauvignon ročník 2009

Víno zlatavé barvy s krásným, zelenkavým odleskem a plnou, intenzivní a harmonickou chutí. Dominující angreštové, rybízové a kopřivové tóny jsou typickým znakem mladých Sauvignonů z Popic. Slunečný podzim roku 2009 proměněný do jedinečného zážitku.

 

Pálava ročník 2009

Pálava je zajímavý šlechtitelský zázrak z Moravy, jehož obliba rychle stoupá.  Pálava - výběr z hroznů z Gotbergu oslovuje milovníky této odrůdy především svěží vůní lučních květin, fialek a medové plástve, korespondující s mohutnou plnou chutí a zlatavě žlutou barvou.

 

Speciální vína                                                                                                 

Ryzlink rýnský ročník 2009, BOTRYTICKÝ SBĚR

Víno barvy bílého zlata, jemuž ušlechtilá Botrytis Cynerea dodává na plnosti a zajímavosti ve vůni i v chuti. Velice extraktivní víno, vhodné nejen pro okamžitou konzumaci, ale i pro archivování. V chuti se kromě ušlechtilé botrytidy snoubí rýnský rodokmen vinné révy, jižní orientace viniční trati Sonberk a kvalita hlubokých sprašových půd, bohatých na minerály.